Service Details:
| Minimum Order Quantity | 50 sq ft |
| Service Material | Mild Steel |
| Max Cutting Thickness | Up to 6 mm |
| Machine Type | CO2 Laser |
| Material | Stainless Steel/Mild Steel |
| Operation Type | Cutting |
| Max Sheet Size | 900 x 600 mm |
| Application Industry | Fabrication |
| Size | 500x500 |
| Thickness | 2mm |
| Laser Type | Cnc Laser |
| Service Location/City | Pan india |
| Certification | ISO |
| Service Mode | Online/Offline |